چهارشنبه، 13 مهر 1401

نبود مجازات سنگین و بازدارنده عامل جولان افراد پزشک نما

نبود مجازات سنگین و بازدارنده عامل جولان افراد پزشک نما
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به نبود مجازات های سنگین و بازدارنده از سوی مراجع قانونی برای مواجهه با افراد پزشک نما گفت: حذف مجازات حبس از قانون مداخله در امور پزشكی و تبدیل آن به ۵ میلیون جریمه نقدی ، سبب جولان بیشتر  افراد پزشک نما در امور پزشکی و درمانی مردم شده است.

دکتر ایرج خسرونیا در گفت و گو با خبرنگار اداره کل روابط عمومی با اشاره به این که باید اطلاع رسانی لازم از سوی وسایل ارتباط جمعی برای افزایش سطح آگاهی عموم مردم نسبت به افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و درمانی انجام شود؛ اظهار کرد: در بسیاری از مواقع مشاهده می شود که افراد روند درمانی خود را قطع نموده و با مراجعه به افراد فاقد صلاحیت علمی در امور پزشکی و درمانی نه تنها دچار زیان های مالی می شوند بلکه بیماری آن ها پیشرفت کرده و دچار عوارض جسمی و روحی جبران ناپذیری می شوند.

وی افزود: مردم باید هشیار بوده و تحت تاثیر تبلیغات فریبنده افراد سودجو در فضاهای مجازی و عمومی قرار  نگیرند و قبل از مراجعه به درمانگر خود از معتبر بودن مدارک علمی او مطلع شوند.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با بیان این که در سال های اخیر افراد سودجود با سوء استفاده از عقاید مذهبی و احساسات مردم آن ها را فریب داده و در امور درمانی و پزشکی  بیماران مداخله می کنند؛ گفت: باید مجازات های سنگینی برای مداخله افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و درمانی در نظر گرفته شود و مردم نیز با مراجعه به وبسایت سازمان نظام پزشکی از پزشک بودن فردی که می خواهند امور درمانی خود را به او بسپارند ؛ اطمینان حاصل نمایند تا گرفتار افراد شیاد و سودجو نشوند که با سلامت مردم بازی می کنند .

وی تصریح کرد: متاسفانه مجازات حبس از قانون مداخله در امور پزشكی حذف و تبدیل به ۵ میلیون جریمه نقدی شد که بازدارنده نبودن این قانون باعث شده امروزه تخلفاتی در حوزه پزشكی انجام و جولان افراد پزشک نما بیشتر شود.

خسرونیا با اشاره به این که افراد پزشک نما در حوزه های مختلف پزشکی مداخله نموده و سلامت مردم را به خطر می اندازند؛ خاطرنشان کرد: پزشک نماها بدون مدرک تحصیلی و تخصص اقدام به تشخیص و طبابت بیماران نموده و عوارض جبران ناپذیری را به سلامت مردم وارد می کنند که باید مجازات های بازدارنده برای این افراد در نظر گرفته شود . متاسفانه امروزه تبلیغات بسیار زیاد است و مردم باید از صحت تبلیغات اطمینان داشته باشند و قبل از انجام امور پزشكی و درمانی از صحت اطلاعات حرفه‌ای شخصی که به عنوان پزشک به او مراجعه می کنند؛ مطمئن شوند.

انتهای پیام

 

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.