دوشنبه، 24 خرداد 1400

کمبود تخت‌های بیمارستانی در کره جنوبی با موج دوم کرونا

  • 10 شهریور 1399
  • 08:18
  • جهان
  • 0 دیدگاه
  • 306 بازدید
  • Article Rating
کمبود تخت‌های بیمارستانی در کره جنوبی با موج دوم کرونا

نگرانی‌ها از کمبود تخت‌های بیمارستانی‌ در کره جنوبی با ثبت شانزدهمین روز متوالیِ افزایش سه رقمی شمار مبتلایان کرونا در روز شنبه و موج دوم شیوع این ویروس افزایش یافته است.

 

به گزارش رویترز، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های کره جنوبی (KCDC) ۳۰۸ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ را از نیمه شب جمعه منتشر کرد که اکثر آن‌ها در پایتخت و مناطق اطراف آن بوده است.

شیوع بیماری در کلیساها، دفاتر، خانه‌های سالمندان و مراکز درمانی حتی پس از آنکه مقاماتِ این کشور قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی را تشدید کردند، همچنان ادامه دارد.

این افزایش در موارد ابتلا به کرونا امکانات بیمارستان‌های کره جنوبی را کاهش داده است، به طوری که وزارت بهداشت این کشور گزارش داد که از روز جمعه فقط ۴.۵ درصد از تخت‌های بیمارستانی ناحیه پایتختیِ سئول برای موارد بحرانی در دسترس بودند، در حالی که این رقم هفته گذشته ۲۲ درصد اعلام شده بود.

به گفته مقامات بهداشتی کره جنوبی، فقط حدود ۱۵ تخت در ناحیه پایتختیِ سئول برای بیماران در شرایط بحرانی فورا در دسترس است. این در حالی است که بیماران زیادی با شرایط وخیم وجود دارند که باید در بیمارستان بستری شوند.

بنا بر گزارش رویترز، فعالیت مجدد کروناویروس جدید و موج دوم این بیماری در کره جنوبی شمار مبتلایان به کووید-۱۹ را در این کشور به ۱۹ هزار و ۴۰۰ نفر رسانده است که از این میان ۳۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مترجم: ایسنا

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.