دوشنبه، 24 خرداد 1400

بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا با حضور معاونان وزارت بهداشت

  • 01 مرداد 1399
  • 08:35
  • سیاسی
  • 0 دیدگاه
  • 461 بازدید
  • Article Rating
بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا با حضور معاونان وزارت بهداشت
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان از بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا با حضور معاونان وزارت بهداشت خبر داد و گفت:کمیته‌هایی برای بررسی ابعاد مختلف و رصد وضع کرونا تشکیل و سپس جلسه هم اندیشی با حضور دستگاه های مختلف برای ارائه راهکار عملی و اجرایی برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از خانه ملت؛ سید محمّد پاک مهر ، در تشریح نشست سه‌شنبه 31 تیرماه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از حضور  معاونان وزارت بهداشت و درمان و علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا تهران برای بررسی آخرین وضعیت بیماری کرونا خبرداد و اظهار کرد : در جلسه امروز کمیسیون، مسئولان وزارت بهداشت تنگنا‌ها و مشکلات خود را برای تداوم مقابله با کرونا مطرح کرده و در رابطه با دلایل اوج‌گیری این بیماری و برنامه‌های ضروری برای مقابله با آن به تبادل نظر پرداختند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، با بیان اینکه در حال حاضر به دنبال آسیب شناسی و بررسی ابعاد بیماری کرونا در این کمیسیون هستیم، گفت: در جلسه امروز مقرر شد، کمیته‌هایی برای بررسی ابعاد مختلف و رصد وضع کرونا تشکیل و سپس جلسه هم اندیشی با حضور دستگاه های مختلف برای ارائه راهکار عملی و اجرایی برگزار می‌شود.

***به کانال سازمان نظام پزشکی بپیوندید

نماینده مردم بجنورد،مانه،جاجرم و سملقان در مجلس، با اشاره به آمارهای اعلامی از سوی معاونان وزارت بهداشت درخصوص فوتی‌های کرونایی، تصریح کرد:87 درصد فوتی‌ها مربوط به سنین بالای 69 سال بوده است. همچنین اکثر افرادی که در اثر این بیماری فوت شدند، دارای یک الی 4 بیماری زمینه‌ای مانند چربی خون، دیابت، آسم و ... بودند. ازاین رو باید بتوانیم تمامی افراد پر خطر را شناسایی کرده و برای حفاظت و مراقبت از آنها برنامه ریزی مشخصی تدوین کنیم. یکی‌دیگر از دلایل فوتی‌های ناشی از کرونا به رفتار بیولوژیکی ویروس مربوط می‌شود چرا که رفتارهای امروز این ویروس با آنچه که در ماه‌های قبل پیش بینی شده بود کاملا متفاوت است.

***سازمان نظام پزشکی  را در اینستاگرام  دنبال کنید

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان، با تاکید بر اینکه باید برای آینده مبارزه با ویروس کرونا در حوزه بهداشتی و اجتماعی برنامه‌ریز‌هایی داشته باشم گفت: وضعیت کادر درمانی و بهداشتی از موضوعات دیگری بود که در این جلسه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. کادر درمانی روزانه 8 ساعت با بیماران کرونایی در ارتباط بوده و فداکارانه برای حفظ جان آنها تلاش می‌کنند، بنابراین ما نباید نسبت به آنها بی تفاوت باشیم./

پایان پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.