پنجشنبه، 3 تیر 1400

ضرورت حمایت دولت از دندانپزشکان برای تامین کارپول و اقلام حفاظتی

  • 31 تیر 1399
  • 21:12
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 942 بازدید
  • Article Rating
ضرورت حمایت دولت از دندانپزشکان برای تامین کارپول و اقلام حفاظتی

در جلسه مشترک نمایندگان دندانپزشک سازمان نظام پزشکی با مدیران ارشد سازمان غذا و دارو بر ضرورت تامین اقلام حفاظتی و کارپول برای جامعه دندانپزشکی در شرایط بحرانی کرونا که ذخایر تمامی مطب های دندانپزشکی رو به اتمام است؛ تاکید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی در این جلسه که با حضور دکتر بهنام عباسیان عضو دندانپزشک شورای عالی نظام پزشکی ؛ دکتر تاجرنیا معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی ؛ دکتر صادقی رئیس اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت ، دکتر گرجی مشاور رئیس سازمان غذا و دارو ؛ مهندس صفوی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی و مهندس علاءالدینی رئیس اداره نظارت بر تامین و نگهداشت تجهیزات پزشکی  در محل  سازمان غذا و دارو برگزار شد ؛ مشکلات کلیدی دندانپزشکان که شامل  تهیه کارپول و اقلام حفاظت فردی  از جمله ماسک؛ دستکش و ... و همچنین تجهیزات دندانپزشکی بود ؛ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نمایندگان دندانپزشک سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که هم اکنون 90 درصد  خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی انجام شده و هر تنشی که در حوزه دندانپزشکی ایجاد شود؛ سلامت آحاد مردم را به مخاطره می اندازد؛ خواستار توجه بیشتر مسئولان به معضلات جامعه دندانپزشکی بویژه در شرایط بحرانی کرونا شدند.

آنها به عدم حمایت موثر بیمه ها از حوزه دندانپزشکی اشاره نموده و اذعان داشتند در شرایط سخت کرونایی اغلب مراکز دولتی به علت نبود کارپول و اقلام حفاظتی نتوانستند حضور مؤثری داشته باشندکه در این میان بخش خصوصی با جان و دل به آحاد مردم خدمات دندانپزشکی را ارائه نمودند.

گفتنی است یکی از مباحث مورد بحث در جلسه این بود که نزدیک به 6 ماه از شیوع اپیدمی کرونا در کشور می گذرد و تمام ذخیره مطب ها و مراکز دندانپزشکی رو به اتمام است و اگر حمایت دولت نباشد؛ امکان تهیه کارپول و اقلام حفاظتی برای همکاران دندانپزشک با قیمت مناسب میسر نخواهد بود وهم اکنون خرید کارپول از شرکت های معین به سختی در حال انجام  است .

نمایندگان دندانپزشک سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که قیمت دستکش در نهادهای دولتی 30 هزار تومان بوده اما همکاران با قیمت های گزاف بین 160 تا 200 هزارتومان از بازار سیاه آن را تهیه می کنند ؛ خواستار حمایت وزارت بهداشت و اقدامات شایسته برای تهیه این اقلام به منظور ارائه به جامعه دندانپزشکی شدند.

دکتر عباسیان عضو دندانپزشک شورای عالی نظام پزشکی نیز با اشاره به این که وزارت بهداشت با فشارهای مضاعف خواهان رعایت پروتکل های حفاظتی از سوی همکاران است ؛ بیان کرد : در این راستا کلیه همکاران با جان و دل  و برای حفظ سلامت خود و بیماران پروتکل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت را رعایت می کنند اما توجه به این نکته ضروری است که جامعه پزشکی کشور در شرایط سختی به سر می برد ؛ لذا  از کارگزاران عرصه سلامت خواهان این هستیم که تمام حمایت های خود را  بصورت عمل نه در قالب شعار به دندانپزشکان نشان دهند .

لازم به ذکر است: پس از بحث و بررسی های لازم؛ مقرر شد مهندس صفوی مدیر کل تجهیزات و ملزومات پزشکی؛50هزار بسته دستکش 100تایی و 50هزار ماسک 50تایی برای مصرف دندانپزشکان در اختیار سازمان نظام پزشکی کل قرار دهد و به همین مقدار نیز برای سایر گروه های پزشکی در اختیار سازمان ها قرار گیرد.

همچنین مقرر شد؛ دندانپزشکان بتوانند بصورت تکمیلی ، دستکش و اقلام حفاظتی نیمایی را که با پروتکل خاصی از سوی سازمان نظام پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد؛ خریداری نمایند.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.