دوشنبه، 24 خرداد 1400

تست های PCR مبنای تشخیص قطعی کرونا در کشور

  • 29 تیر 1399
  • 07:58
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 489 بازدید
  • Article Rating
تست های PCR مبنای تشخیص قطعی کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مبنای آمار ۲۵ میلیونی ابتلای ایرانیان به کرونا بر اساس تستهای سرولوژی بوده است، گفت: مبنای تشخیص قطعی کرونا در کشور فقط انجام تست‌های PCR است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از ایسنا؛ دکتر سیما سادات لاری درباره آمار ابتلای ۲۵ میلیون ایرانی به کرونا، اظهار کرد: باید توجه داشت که منظور از عدد ۲۵ میلیون نفر، بر اساس تست‌های سرولوژی بوده که یکی از معاونان وزارت بهداشت مطرح کرده است. البته در جهان خیلی نمی‌توان به تست‌های سرولوژی برای تشخیص وضعیت کنونی ابتلای افراد اتکا کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مهم‌ترین اصل در زمینه بیماری کووید_۱۹، پیشگیری است، افزود: چراکه اگر مباحث بهداشتی رعایت نشود، امکان ابتلای افراد بیشتری به ویروس کرونا وجود دارد. بنابراین تنها درخواست وزارت بهداشت از مردم در شرایط فعلی، رعایت بهداشت فردی، شست‌وشوی دست‌ها، استفاده از ماسک و حفظ فاصله گذاری فیزیکی است.

***به کانال سازمان نظام پزشکی بپیوندید

لاری با تاکید بر اینکه مبنای تشخیص قطعی کووید_۱۹، انجام تست‌های PCR است، گفت: آمار به روز میزان ابتلا، بستری و فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور به صورت روزانه از سوی وزارت بهداشت به شکل تجمیع شده اعلام می‌شود.

لاری همچنین اظهار کرد: بسیاری از افراد ممکن است علائم ابتلا به بیماری کووید۱۹ را نداشته باشند و به عبارتی مبتلای بدون علامت باشند، اما مبنای آمار وزارت بهداشت در این زمینه فقط انجام تست‌های PCR است که در جهان نیز از همین تست‌ها برای تشخیص قطعی کووید۱۹ استفاده می‌شود.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.