چهارشنبه، 26 مرداد 1401

نیازمند سرمایه گذاری در حوزه سلامت هستیم

نیازمند سرمایه گذاری در حوزه سلامت هستیم
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: برای این که پویایی جامعه پزشکی از جریان نیفتد و خدمات خوبی به مردم ارائه شود، نیازمند سرمایه گذاری در حوزه سلامت هستیم و باید هزینه های این بخش تامین شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از باشگاه خبرنگاران  دکتر محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی؛ با اشاره به این که در حال حاضر تمام محورها در حوزه سلامت برای مقابله با بیماری کرونا نیازمند ارائه بهترین خدمات به بیماران و مراجعه کنندگان است؛ اظهار کرد:  خوشبختانه جامعه پزشکی  از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور اقدامات خوبی را انجام و اثبات کرده  است که یک نظام پویا ؛ کارآمد و بهینه در کشورمان محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر شرایط کشور با سایر کشورها متفاوت است و توقع از نظام سلامت ایران نباید مانند سایر کشورها باشد؛ زیرا سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت و مسائل تعرفه ای در کشورهای دیگر ده برابر کشورمان بوده و سرانه آن‌ها بسیار بهتر از ما در حوزه  سلامت است.

 

جهانگیری بیان کرد: برای این که پویایی جامعه پزشکی از جریان نیفتد و خدمات خوبی به مردم ارائه شود، نیازمند سرمایه گذاری در حوزه سلامت هستیم و باید هزینه های این بخش تامین شود.

 

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی اضافه کرد: امروزه بار سنگینی بر دوش بخش‌های دولتی  در بیمارستان ها و مراکز درمانی به دلیل شیوع بیماری کرونا  گذاشته شده است و ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که این فشار زیاد کار  باعث فرسودگی جامعه پزشکی نشود تا کادر درمانی کارآمدی  قبل را داشته باشد.

وی با بیان این که نظام پزشکی با توجه به شرایط امروز کشور و نیازهای مردم در حوزه سلامت نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص تعرفه‌های پزشکی به سازمان های مربوطه از جمله شورای عالی بیمه ارائه کرده است؛ گفت: سازمان نظام پزشکی دغدغه های خود را در خصوص تعرفه سال ۹9 جامعه پزشکی اعلام کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه  رئیس جمهور دستور بررسی مجدد تعرفه جامعه پزشکی را  برای امسال داده است,  افزود: سازمان نظام پزشکی اگر قرار بود بر اساس هزینه های واقعی نظر خود را در زمینه تعرفه جامعه پزشکی اعلام کند تعرفه‌های پیشنهادی با تعرفه‌های کنونی بسیار فاصله داشت.  در حقیقت این سازمان پیشنهاد خود را براساس شرایط کنونی کشور داده است.

 

جهانگیری گفت: براساس پیش بینی‌های انجام شده تا پایان سال ویروس کرونا در کشور موجود است و برای ارائه بهتر خدمات  به بیماران و مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها  باید هزینه جامعه پزشکی تامین شود  تا فرصت طلایی برای ارائه خدمات به مردم از دست نرود.

 

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی یاد آوری کرد: با یک برنامه‌ریزی می‌توان  پوشش بیمه‌ای را گسترش داد تا فشاری به مردم از نظر هزینه ها وارد نشود.

 

انتهای پیام/

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.