جمعه، 11 اسفند 1402
ادامه مطلب

مجله علمی پژوهشی (فارسی) 

صاحب امتیاز: سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران

مدیر مسئول: دکتر محمدرضا ظفرقندی

سردبیر: دکتر علیرضا سلیمی

مدیر علمی: دکتر ماکان صدر

مدیر اجرائی: دکتر محمد دائمی

مسئول امور اداری و سایت مجله: الهام دوستار

مجله علمي فارسي زبان از سال 1348 و هم زمان با تاسيس سازمان نظام پزشکي فعاليت خود را آغاز نموده است. اين مجله به صورت فصلنامه به چاپ رسيده و در هر جلد از مجله به طور متوسط 8 تا10 مقاله شامل مقالات مروري، موردي و تحقيقي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

در راستاي بهره‌مندي از فناوري الکترونيک و دستيابي ساده‌تر، سايت مجله علمي از سال 1385 راه‌اندازي و در سال 1386 به آدرس www.jmciri.ir فعال شد. از سال 1392 ضمن اطلاع‌رساني، کليه فعاليت‌هاي مجله‌ي علمي از قبيل دريافت مقاله، ارسال مقالات براي داوري و کليه مکاتبات ميان دفتر مجله علمي، نويسندگان، داوران و اعضاي هيات تحريريه از طريق همين سايت انجام گرفته و هم اکنون اطلاعات و مشخصات داوران و مشاوران مقالات در حال بارگزاري در سيستم است تا Peer Review بطور کامل صورت پذيرد. با توجه به اينکه  امروزه دنياي مجازي بسيار مورد توجه کاربران مي‌باشد سايت مجله علمي نيز با افزايش مخاطبين مواجه شده و دسترسي آسان و ساده موجب رضايت کابران شده است. اين ميزان از استقبال منجر به کاهش تيراژ چاپ مجله علمي به 2000 نسخه گرديد که صرفه‌جويي اقتصادي چشمگيري نيز به دنبال داشت ، تهيه آرشيو الکترونيک به شکل jpg و pdf از مجلات قديمي نیز از اهم فعالیت های انجام شده مي‌باشد و تا اکنون 26 آرشيو سالانه از سابقه 48 ساله مجله علمي بصورت مجازي تهيه و در سايت قرار گرفته است.  مجله‌ي علمي در سايت‌هاي معتبر علمي جهان به نام‌هاي CINAHL ،IMEMR ،CAB Abstracts ،Global Health، بانك اطلاعات علمي جهاد دانشگاهي (www.SID.ir) و پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (www.ISC.gov.ir) و بانك اطلاعات نشريات كشور (www.magiran.com) نمايه مي‌شود.

علاقه مندان جهت ارسال مقاله و دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.jmciri.ir مراجعه یا با شماره تلفن 84138417 تماس حاصل نمایند.

 

دکتر محمد دائمی

مدیر اجرایی مجله علمی فارسی