شنبه، 8 مهر 1402

جامعه پزشکی ثروت کشور است

جامعه پزشکی ثروت کشور است
دبیر علمی همایش جامع کودکان، نوزادان و سلامت مادر با ا شاره به این که ثروت کشور مس و طلا و نفت نیست، اظهار کرد: ثروت کشور جامعه پزشکی و همکاران رشته کودکان و نوزادان هستند که تمام تلاش خود را برای حفظ و ارتقای سلامت کودکان به کار گرفته اند.

به گزارش خبرنگار اداره کل روابط عمومی دکتر محمد حسین سلطان زاده در مراسم افتتاحیه اولین همایش جامع کودکان، نوزادان و سلامت مادر با بیان این که نظام پزشکی تهران بزرگ توجه ویژه ای به حوزه آموزش و پژوهش همکاران رشته های مختلف پزشکی دارد؛ بیان کرد: آموزش همکاران و بروز نمودن اطلاعات آنان گام مهمی در جهت ارتقای سطح سلامت افراد جامعه است که نظام پزشکی تهران بزرگ با تشکیل 40 اتاق فکر و بهره گیری از نظرات متخصصان هر رشته گام مثبتی در راستای آموزش جامعه پزشکی برداشته است.

وی با اشاره به این که در دوران شیوع کرونا روزهای تلخی را بواسطه از دست دادن همکاران و بیماران در اثر ابتلا به بیماری کووید 19 سپری نموده ایم؛ افزود: ستون اصلی سلامت واکسیناسیون است و در بحران ها باید از اظهار نظرهای غیرعلمی پرهیز نمود تا با بهره گیری از علم و دانش انسانی بهترین راه حل را برای پیشگیری و مقابله با شرایط بوجود آمده انتخاب کنیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که میزان مرگ و میر کودکان و نوزادن نسبت به گذشته کاهش چشمگیری داشته است، ادامه داد: در گذشته میزان مرگ و میر کودکان و نوزادان 35 نفر در هزار تولد بود اما اکنون به 9 در هزار تولد زنده رسیده است که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است.

سلطان زاده تصریح کرد: اقداماتی که در حیطه ارتقای سلامت کودکان و نوزادان انجام می شود ما را به 4 مرگ در هزار تولد زنده نزدیک می کند که حاصل تلاش همکاران است و با استاندارد جهانی فاصله چندانی نداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پزشکان جوان را مخاطب خود قرار داد و گفت: تا عشق در کار نباشد نمی توان فعالیت کرد لذا باید با حوصله و صبر به کار طبابت پرداخت و برای حفظ سلامت مادر ، جنین و نوزاد که سه قشر آسیب پذیر هستند همکاری همه گروههای پزشکی لازم است .

** بسیاری از مباحث بین رشته ای با برگزاری همایش های مشترک حل و فصل می شود

در ادامه دکتر سید امیر پاشا طبائیان معاون آموزشی نظام پزشکی تهران بزرگ نیز رویکرد جدید این معاونت را ارتقاء و اعتلای دانش علمی و برگزاری همایش ها و کنگره های مختلف در همه زمینه های علم پزشکی عنوان کرد و گفت: خیلی از مباحث بین رشته ای با برگزاری این همایش ها حل و فصل می شود و تشکیل اتاق های فکر در نظام پزشکی تهران بزرگ گامی در این راستا است.

وی افزود:  برگزاری همایش های مشترک سبب ایجاد روابط بین رشته ای خوب و ارتباطات علمی می شود که در این همایش سعی نمودیم با بهره گیری از اساتید مجرب نسبت به ارائه آخرین دستاوردهای علمی به گروههای هدف گام برداریم. این همایش دارای حداکثر 20 امتیاز بازآموزی بوده و بر اساس نیازهای مطرح شده از سوی اساتید هر رشته در اتاق های فکر برنامه ریزی شده است.

گفتنی است در این مراسم از پیشکسوتان رشته کودکان و زنان و زایمان با حضور مشاور رئیس کل سازمان نظام پزشکی و قائم مقام نظام پزشکی تهران بزرگ تقدیر و تشکر به عمل آمد.

(اسامی تقدیرشدگان : دکتر یحیی عقیقی؛ دکتر منصور بهرامی؛ دکتر محمد حسین سلطان زاده؛ دکتر هادی سماعی؛ دکتر وجیه مرصوصی و دکتر اشرف السادات جمال)

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.