جمعه، 12 خرداد 1402

تائید واکسن کرونا برای کودکان در اتحادیه اروپا

  • 08 خرداد 1400
  • 15:14
  • جهان
  • 0 دیدگاه
  • Article Rating
تائید واکسن کرونا برای کودکان در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا تزریق واکسن کروناویروس برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله را تایید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از شبکه خبری بی بی سی، آژانس دارویی اتحادیه اروپا (EMA) اعلام کرد: تزریق واکسن کروناویروس فایزر برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله مورد تایید است.این اولین واکسن تایید شده کروناویروس برای این گروه سنی در اتحادیه اروپاست.

اکنون هر یک از کشورهای عضو این اتحادیه باید تصمیم بگیرند که آیا تزریق این واکسن برای کودکان مناسب است یا خیر. در آلمان به تزریق این واکسن برای کودکان چراغ سبز نشان داده شده است.

پیشتر ایالات متحده و کانادا تزریق واکسن فایزر را برای نوجوانان تایید کرده بودند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، رئیس استراتژی واکسن آژانس دارویی اتحادیه اروپا گفته است که کودکان گروه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال به تزریق دو دُز از واکسن با فاصله حداقل سه هفته ای نیاز دارند.

این خبر درحالی منتشر شده که اخیرا سازمان جهانی بهداشت (WHO) به کشورها تاکید کرده است افراد آسیب پذیر و در معرض خطر قبل از کودکان در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند.

سازمان جهانی بهداشت در این بیانیه از دولتها خواست تا از واکسیناسیون کودکان در برابر بیماری کووید-۱۹ پیش از تزریق واکسن به افراد مسن و در معرض خطر خودداری کنند.

این درخواست سازمان جهانی بهداشت پس از آن مطرح شد که کانادا تزریق واکسن فایزر به کودکان را تایید کرد و سایر کشورهای ثروتمند نیز قرار است این روند را دنبال کنند.

 دکتر "کیت اوبراین"مدیر ایمن سازی و واکسیناسیون سازمان جهانی بهداشت گفت: لازم است اولویت بندی تزریق واکسن به گونه ای باشد که گروه های بیشتر آسیب پذیر در تمامی کشورها پیش از آغاز واکسیناسیون گروه های کم خطر در برابر بیماری کووید-۱۹ مصون شوند.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.