یکشنبه، 7 آذر 1400

جلسه مشترک نظام پزشکی با رییس سازمان امور مالیاتی

  • 09 بهمن 1396
  • 14:09
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 589 بازدید
  • Article Rating
در این جلسه مقرر گردید در کلیه ادارات امور مالیاتی سراسر کشور به منظور رسیدگی کارشناسانه وویژه به پرونده های مالیاتی گروه پزشکی ،ممیز ویژه و اختصاصی درنظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی طی جلسه ای مشترک  بین رییس  سازمان امور مالیاتی و ریاست کل سامان نظام پزشکی مهم ترین مسایل و مشکلات حوزه مربوط به مالیات های جامعه پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست که در محل سازمان نظام پزشکی و با حضور دکتر علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت مجلس و معاونین هر دو سازمان برگزار شد، نمایندگان بیمارستان های خصوصی و برخی انجمن های پزشکی هم حضور داشتند .

دکتر ایرج فاضل رئیس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اهمیت این دیدار گفتند: در جلسه اختصاصی مدیران سازمان امور مالیاتی کشور و جمعی از اعضا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که به میزبانی سازمان نظام پزشکی بود، مصوبات ارزشمندی مورد تفاهم قرار گرفت.

دکتر ایرج فاضل، با اشاره به تلاش این سازمان جهت احقاق حقوق اعضا و برقراری عدالت بیشتر در پرداخت مالیات توسط شاغلین حرف پزشکی، افزودند: پیرو تسری رای دیوان عدالت اداری در خصوص ماده ۱۶۹ قانون مالیات مستقیم به خدمات جامعه پزشکی، جرایم و معوقات مالیات صورت حسابهای فصلی از سال 91 تا کنون مورد بخشودگی قرار گرفت.

وی گفتند: تشکیل کارگروه مشترک میان سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور و نظایر آن در استانها به منظور بررسی و رفع مشکلات مالیاتی جامعه پزشکی ، همچنین ایجاد معافیت های مالیاتی برای پزشکان جوان و پیشکسوتان عضو سازمان نظام پزشکی، بخشی از مهمترین مصوبات دیگر این جلسه مشترک بود.

فاضل ضمن ابراز خرسندی از این جلسه مشترک که با هدف حمایت منطقی و عادلانه از تلاشگران عرصه پزشکی و سلامت کشور بر پا شده، افزودند: مقرر گردید در کلیه ادارات امور مالیاتی سراسر کشور به منظور رسیدگی کارشناسانه و ویژه به پرونده های مالیاتی شاغلین گروه پزشکی، ممیز اختصاصی و ویژه در نظر گرفته شود.

وی در ادامه افزودند: در راستای ماده ۱۸۶ قانون مالیات مستقیم مبنی بر اخذ استعلام در هنگام صدور یا تمدید پروانه های کار، قرار شد استعلام مالیاتی شاغلین حرف پزشکی و تهیه مفاصاحساب به صورت الکترونیکی و آنلاین انجام شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در پایان از برپایی دوره های آموزشی مدیران مالی بیمارستانها و مراکز پزشکی با همکاری سازمان امور مالیاتی به منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات در تدوین اسناد مالیاتی مراکز پزشکی، مطبها و شاغلین حرف پزشکی در آینده نزدیک خبر دادند.

دکترفاضل ضمن قدردانی از دکتر تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی و دکتر نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تفاهمات به عمل آمده در این جلسه مشترک را مهمترین هدف در کاهش مشکلات جامعه پزشکی همگام با قانون برنامه ششم توسعه کشور عنوان کردند و افزودند: در گذشته تصور براین بود که پزشکان از ثروتمند ترین اقشار جامعه اند، ولی امروزه به غیر از معدودی پزشکان موفق و صاحب نام، متاسفانه قشر عظیمی در کسب معاش روزانه خود مشکلات عدیده ای دارند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.