دوشنبه، 14 آذر 1401

تعرفه های خدمات پزشکی منصفانه نیست

تعرفه های خدمات پزشکی منصفانه نیست
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که باید هزینه های جانبی ارائه خدمات به بیماران در تعیین تعرفه ها لحاظ شود؛ گفت: با توجه به تورم موجود تعرفه ها منصفانه نیست و همانطور که همکاران با حضور پررنگ خود در کنگره ها تلاش می کنند تا آخرین یافته های علمی دنیا را برای ارائه خدمت به بیماران آموزش ببینند باید مسئولان نیز در تعیین تعرفه خدمات ، تورم موجود و هزینه های جانبی را لحاظ کنند.

دکتر اشرف السادات جمال متخصص زنان و زایمان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار اداره کل روابط عمومی با بیان این که توان علمی همکاران متخصص زنان با دانش دنیا برابری می کند؛ اظهار کرد: هر اقدامی در رابطه با سلامت مادر و جنین و نوزاد در رشته های کف لگن و لاپاراسکوپی و نازایی و .... در کشور انجام می شود و نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور نداریم و این مهم در همه رشته های فوق تخصصی پزشکی صدق می کند.

وی افزود: از نظر علمی با دنیا فاصله نداریم و  دغدغه کنونی پایین بودن تعرفه هاست که با توجه به اقدامات درمانی که مثلا برای حاملگی مادران پرخطر انجام می دهیم و مراقبت های لازم را از مادر و جنین به عمل می آوریم؛  باید هزینه ها متناسب با خدمات دیده شود .

وی گفت:با توجه به تورم موجود تعرفه ها منصفانه نیست و همانطور که همکاران با حضور پررنگ خود در کنگره ها تلاش می کنند تا آخرین یافته های علمی دنیا را برای ارائه خدمت به بیماران آموزش ببینند باید مسئولان نیز در تعیین تعرفه خدمات ، تورم موجود و هزینه های جانبی را لحاظ کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در مناطق کم برخوردار با مشکلاتی برای ارائه خدمات به بیماران مواجه هستیم که امیدواریم در آینده با تجهیز کردن  امکانات پزشکی آن مناطق همه تخصص ها را در همه استان ها داشته باشیم.

وی اظهار کرد: سطح سلامت مادر و نوزاد در جامعه افزایش داشته و شاهد کاهش مرگ و میر مادر و کودک بوده ایم . متخصصین نسبت به علل مرگ و میر مانند خونریزی ها کاملا آگاهی پیدا نموده و شیوه های درمانی و مدیریت های بیماری ها برای آنان تعریف شده است که ضمن مشورت با همکاران سایر رشته ها بیمار بدحال را در جهت کاهش مرگ و میر مراقبت می کنند.

این متخصص زنان و زایمان یاد آور شد: همکاران رشته های مختلف پزشکی از جمله زنان و زایمان با ارتباطات گسترده و حضور در مجامع علمی همواره تلاش خود را به کار بسته اند تا از آخرین دستاوردهای روز دنیا در حیطه پزشکی بهره مند شده و خدمات درمانی لازم را به بیماران ارائه دهند.

انتهای پیام

 

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.