ﺳﻪشنبه، 16 آذر 1400

موضوع پزشک خانواده باید تعیین تکلیف شود

  • 14 مهر 1400
  • 13:17
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 285 بازدید
  • Article Rating
موضوع پزشک خانواده باید تعیین تکلیف شود
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حوزه بهداشت پایه نظام سلامت کشور است، گفت: یکبار برای همیشه باید تکلیف پزشک خانواده و نظام ارجاع را مشخص کنیم.

کمال حیدری در مراسم تکریم و معارفه معاونین سابق و جدید بهداشت وزارت بهداشت که با حضور مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی برگزار شد، افزود: وزیر بهداشت برای این حوزه دغدغه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت جمعیتی کشور، بیماری‌های غیرواگیر و شیوه زندگی جامعه باید در بهداشت سرمایه‌گذاری زیادی انجام شود تا بعد از این همه تلاطم‌ها بتوانیم قدمی بلند در توسعه این حوزه برداریم.

معاون بهداشت خاطرنشان کرد: در زمینه «آی تی» با حجم وسیع اطلاعات موجود در حوزه بهداشت و سلامت کار آنطور که باید جلو نرفته است و در این حوزه کار اساسی باید انجام شود همچنین بسیاری از اسناد بهداشتی تدوین شده که هنوز عملیاتی نشده‌اند بنابراین باید بدنه وزارتخانه را در این بخش تقویت کرد. متاسفانه کووید ۱۹ خیلی از کارها را تحت الشعاع قرار داد، باید  به سمت انجام تکالیف و اسناد برویم.

حیدری با اشاره به دغدغه های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه بهداشت، گفت: بهداشت، حمایت همه ارکان نظام سلامت را می‌طلبد تا با توجه به خدمات شایسته همکاران در دوران کرونا به جایگاه اصلی خود برسد.

وی اظهار داشت: سرمایه اجتماعی حوزه سلامت اکنون بسیار ارتقا یافته که باید برای دوره پساکرونا آن را جهت‌دهی کرده و از اکنون توجه خود را برای این دوران متمرکز کنیم.

معاون بهداشت افزود: به کمک معاونت توسعه خیلی نیازمندیم و منابع بهداشت باید از آن حوزه تخصیص و جهت داده شود. همچنین باید از کارشناسان استانی خبره که نقش برجسته در اجرای برنامه های ابلاغی دارند برای پیشبرد کارها کمک بگیریم.

سرمایه‌گذاری در حوزه بهداشت، بلندمدت است
 مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی نیز در این مراسم گفت: حوزه بهداشت جزو معدود حوزه های نظام سلامت است که تعداد قابل ملاحظه‌ای مدیر توانمند را ارائه کرده است؛ مدیرانی که با علاقه و دلسوزی به مراتب مدیریتی رسیده‌اند و این حوزه به عنوان بخش مدیرپرور شناخته می‌شود.

سیدمحمدپورحسینی افزود: این جلسات، تودیع و معارفه نیست چون نه کسی قرار است از مجموعه نظام سلامت خارج شود و نه چهره جدیدی وارد حوزه بهداشت می شود، همه با هم در حوزه سلامت آشنا و دوست هستند.

وی اظهارداشت: جابجایی مسئولیت‌ها در نظام سلامت مانند دوی امدادی است. کسی مسیری را آمده و دوست دیگری می آید تا ادامه مسیر بدهد. دکتر حیدری در سیستم کارشناسی حوزه بهداشت معرفی شده و خرسندیم که یک نفر از خانواده بزرگ بهداشت به عنوان معاون بهداشت وزارتخانه انتخاب شده است.

مشاور وزیر بهداشت اضافه کرد: من در سال‌های اخیر عظمت کار حوزه بهداشت را بیشتر درک کردم. در شرایط عادی هم کار در این حوزه سخت است و کووید کار را سخت‌تر کرد.

پورحسینی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در حوزه بهداشت سرمایه گذاری بلند مدت است، افزود: با سرمایه‌گذاری در این حوزه سلامت مردم متحول می‌شود.

وی از زحمات دکتر رئیسی معاون سابق بهداشت و سایر مدیران این حوزه قدردانی کرد.

ایران در پاندمی کرونا موفق عمل کرد
 معاون سابق بهداشت وزارت بهداشت در این مراسم عملکرد ایران در کرونا را موفق ارزیابی کرد و گفت: الان زود است درباره مدیریت کرونا در جهان قضاوت کنیم ولی از نظر من ایران در این زمینه موفق عمل کرد.

علیرضا رئیسی افزود: در این سال‌ها سیل، زلزله و کرونا مشکلات عمده حوزه بهداشت بود که در نگاه اول مشکلاتی بزرگ  قلمداد می‌شود.

وی اظهارداشت: خوشبختانه اکنون مردم، حوزه بهداشت را می‌شناسند و همه به آن احساس نیاز می کنند. باید از این فرصت برای ارتقای جایگاه بهداشت بهره برد.

معاون سابق بهداشت وزارت بهداشت از توانمندی‌های دکتر حیدری در طول سالیان متمادی خدمت در حوزه بهداشت به نیکی یاد کرد و از مدیران، کارشناسان و همه دست اندرکاران حوزه بهداشت در سراسر کشور به خاطر زحماتشان در طول چهار سال گذشته قدردانی کرد.

دکتر امیر صدری امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.