جمعه، 12 آذر 1400

ظرفیت‌ پذیرش رشته‌های‌ پزشکی را تصحیح کنید

  • 18 مرداد 1400
  • 11:45
  • آموزش
  • 1 دیدگاه
  • 434 بازدید
  • Article Rating
ظرفیت‌ پذیرش رشته‌های‌ پزشکی را تصحیح کنید

نماینده تهران در مجلس در نامه‌ای به وزیر بهداشت با بیان اینکه تمامی دستیاران رشته‌های پزشکی در یک سال اخیر با فرسودگی قوای جسمانی و روانی مواجه شده و نیاز به پشتیبانی دارند، خواستار تصحیح ظرفیت‌های پذیرش تمامی رشته‌های‌ پزشکی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی، در نامه مجتبی توانگر خطاب به دکتر نمکی آمده است:

«جناب آقای دکتر نمکی
وزیر محترم بهداشت و آموزش پزشکی

با سلام و احترام
پیرو نامه شماره ۱۰۷۵۶۲۹ تاریخ ۱۴۰۰.۰۵.۱۳ و با وجود هشدار دلسوزانه اینجانب درباره اقدام عجیب معاون آموزشی آن وزارت در کاهش ظرفیت پذیرش ۲۲ رشته تخصصی که قطعاً مخاطرات فراوانی برای سلامت و جان مردم دردمند کشورمان -که غالباً به بیمارستان‌های دانشگاهی مراجعه می‌کنند- در بر خواهد داشت، متأسفانه با بی‌توجهی ایشان و اصرار بر ادامه رویه اشتباه کاهش ظرفیت در ۱۹ رشته مواجه شده‌ایم. این در حالی است طبق دستور سال گذشته شما دستیاران تمامی رشته‌های تخصصی موظف و مکلف به حضور در بخش‌های مقابله با کرونا، ویزیت بیماران کرونایی و کشیک‌های مرتبط با کرونا شده بودند. و در واقع تمامی دستیاران رشته‌های مختلف در طول یک سال اخیر با فرسودگی شدید قوای جسمانی و روانی مواجه شده و نیاز به پشتیبانی بیشتری دارند.

سوگمندانه به نظر می‌رسد مصالح کشور و ملت در معاونت آموزشی وزارت متبوع شما تحت تأثیر رفتار انتقام‌جویانه این معاونت ناشی از شکست دعوای آنان با داوطلبان آزمون دستیاری دوره  ۴۸ در دیوان عدالت اداری، قرار گرفته است. در شرایطی که اخبار ناامیدکننده‌ی افزایش فرار  نخبگان پزشکی کشور در ۲ و ۳ سال اخیر و افزایش ناامیدی و مرگ‌های مشکوک دستیاران تخصصی به گوش می‌رسد، شایسته نیست به‌جای بررسی دقیق عوامل این اتفاقات و تلطیف فضای روانی حاکم بر روح و روان جوان‌ پزشکان داوطلب رشته‌های تخصصی و دستیاران این رشته‌ها با احترام به حقوق آنان، چنین رفتارهای آزارنده‌ای برخلاف اصل مهم اخلاقی و حقوقی پیش‌بینی‌پذیری و حقوق مکتسبه مبتنی بر انتظارات مشروع از رویه‌های پیشین، صورت بگیرد.

با توجه به مدت اندک انتخاب رشته این عزیزان خواهشمند است دستور فرمایید در سریع‌ترین زمان در جهت تصحیح ظرفیت‌های پذیرش تمامی رشته‌ها به میزان حداقل دوره گذشته یا بیشتر از آن، اقدام مقتضی صورت گیرد و مایه دلگرمی داوطلبان فراهم شود.»

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

سیده فریده فرحی دوشنبه, 18 مرداد,1400 13:44
سلام اول کارانه پزشکان درگیر کار درمراکز درمانی را پرداخت کنند بعد به فکر بیگاری کشیدن ازعده ای دیگر باشند. ضمنا این نماینده محترم که اینطور افاضه فرمودند، اسم وهویت ندرند؟؟؟
==
سلام اگر با دقت مطالعه کنید اسم و هویتشان در متن خبر ذکر شده است