چهارشنبه، 8 تیر 1401

۱۳۰۰ تن از ماموران اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده‌اند

۱۳۰۰ تن از ماموران اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده‌اند
رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: از میان ۲ هزار و ۵۰۰ مامور اورژانس پایتخت، تاکنون یک هزار و ۳۰۰ نفر از آنان به کرونا مبتلا شده‌اند اما پس از واکسیناوسیون میزان درگیری آنان با این بیماری کاهش یافته است.

به گزارش  اداره کل روابط عمومی و به نقل از ایرنا؛ دکتر پیمان صابریان در این زمینه افزود: نزدیک به ۲۵ درصد از پنج هزار ماموریت روزانه اورژانس پایتخت مربوط به کروناست.

وی ادامه داد: این روزها میزان تماس ها با شماره ۱۱۵ اورژانس سه برابر افزایش یافته و قسمت اعظم آنها در حدود ۵۰ درصد مربوط به مشاوره در خصوص ویروس کرونا است.

صابریان یادآورشد: غیر از این مشاوره هایی که به صورت مستمر انجام می شود، ماموریت ها و انتقالی های اورژانس تهران نیز افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: به لطف فعالیت کادر درمانی و همکاران اورژانس، بیماران انتقالی با توجه به اینکه نیازمند دریافت خدمات ضروری درمانی هستند، توسط بیمارستان ها پذیرش می شوند و به آنان تخت اختصاص می یابد.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: اغلب ماموریت های کرونایی اورژانس مربوط به افرادی است که در منزل قرنطینه شده اند و نیازمند دریافت خدمات ضروری در محل هستند که ماموران ما در خانه متقاضیان حاضر می شوند و این خدمات را در محل ارائه می کنند.

وی اظهارداشت: به صورت تقریبی ظرفیت بیمارستان های تهران در حال تکمیل است اما با توجه به اینکه سیستم اورژانس و فوریت های پزشکی، بیماران نیازمند خدمات پزشکی فوری را منتقل می کنند، همکاران در بیمارستان، ماموران ما را معطل نگاه نمی دارند و به بیماران انتقالی تخت اختصاص می دهند.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.