یکشنبه، 3 بهمن 1400

برنامه واکسیناسیون گسترده کووید-۱۹ در اتحادیه اروپا

  • 08 دی 1399
  • 14:53
  • جهان
  • 0 دیدگاه
  • 374 بازدید
  • Article Rating
برنامه واکسیناسیون گسترده کووید-۱۹ در اتحادیه اروپا

اروپا از روز یکشنبه برنامه واکسیناسیون گسترده کووید-۱۹ را با تزریق واکسن به بازنشستگان و پزشکان آغاز کرد تا به همه گیری این بیماری که موجب نابسامانی اقتصادی شده و تاکنون بیش از ۱.۷ میلیون قربانی در جهان برجا گذاشته، پایان دهد.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، در اسپانیا یک زن ۹۶ ساله اولین نفری بود که در یک خانه سالمندان در نزدیکی مادرید واکسن کروناویروس را دریافت کرد.

 

در ایتالیا نیز که اولین کشور اروپایی با آمار قابل توجه مبتلایان به کووید-۱۹ است، یک پرستار ۲۹ ساله واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک را دریافت کرد.

 

این پرستار پس از تزریق واکسن کرونا گفت: واکسیناسیون آغازی برای پایان دادن به این همه گیری است. این لحظه تاریخی و هیجان انگیزی بود.

 

این منطقه با ۴۵۰ میلیون نفر جمعیت در تلاش است تا خود را به ایالات متحده و انگلیس که پیش از این واکسیناسیون را با استفاده از تزریق واکسن فایزر آغاز کرده اند، برساند.

 

اتحادیه اروپا قرار است ۱۲.۵ میلیون دوز واکسن را تا پایان سال جاری میلادی دریافت کند که این مقدار برای واکسیناسیون ۶.۲۵ میلیون نفر برای تزریق طی دو مرحله کافی است.

 

شرکت های داروسازی در تلاشند تا تقاضای جهانی برای تامین واکسن را برآورده کنند و قصد دارند سال آینده ۱.۳ میلیارد تزریق انجام دهند.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا علاوه بر شرکت داروسازی فایزر با شرکت های دیگری از جمله مدرنا و آسترازنکا هم بستن قراردادهایی برای تامین بیش از دو میلیارد دوز واکسن را تضمین کرده و قرار است همه بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ در برابر بیماری واکسینه شوند.

ترجمه : ایسنا

انتهای پیام

 
 

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.