چهارشنبه، 12 بهمن 1401

اروپا با افزایش موارد به محدودیت‌ها برگشت

اروپا با افزایش موارد به محدودیت‌ها برگشت

اکثر کشورهای اروپایی شاهد افزایش آمار مبتلایان به کووید 19 هستند و برای همین قوانین و محدودیت‌های جدیدی را وضع کرده‌اند.

منبع: نیویورک تایمز

ترجمه: دکتر امیر صدری

 

روز یکشنبه در اسپانیا، دولت وضعیت فوق العاده اعلام کرد. در فرانسه، بیمارستان‌ها تلاش می کنند تا روند رو به افزایش بیماران را کنترل کنند، اما آمار مرگ و میر افزایش یافته است. در ایتالیا، اولین کشور غربی که در اوایل همه گیری قوانین قرنطینه را اعلام کرد، مقامات دولتی محدودیت های جدیدی اعلام کردند که امیدوارند مانع از نیاز به قرنطینه دوم کشور شود.

این یک آخر هفته ناخوشایند برای اروپا بود، درحالی که به نظر می رسید ویروس تحت کنترل محدودیت های شدید برخی از کشورهای اروپایی قرار گرفته است.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا، پس از جلسه مقامات کابینه در روز یکشنبه، گفت:«واقعیت این است که اروپا و اسپانیا در موج دوم همه گیری درگیر شده اند.»

دولت اسپانیا علاوه بر اعلام وضعیت اضطراری، از یکشنبه دستور منع رفت و آمد در سرتاسر کشور که تردد را از ساعت 11 شب تا 6 صبح محدود می‌کند(به جز در جزایر قناری، که موارد جدید کمتری در آن وجود دارد) اعلام کرد. اختیارات اضطراری جدید همچنین به آن معنی است که مقامات منطقه ای می توانند محدودیت های شدیدتری را برای تردد بین مناطق اعمال کنند و تجمع را به شش نفر محدود کنند.

اسپانیا هفته گذشته به اولین کشور اروپای غربی تبدیل شد که موارد ابتلای کرونایش از 1 میلیون مورد تأیید شده گذشت و سانچز گفت که از پارلمان می خواهد تا وضعیت اضطراری را تا ماه مه تصویب کند.

در فرانسه، آمار به سرعت به مرز یک میلیون نفر نزدیک شده است و روند صعودی دارد. روز یکشنبه، مقامات دولتی رکورد 52010 مورد جدید را اعلام کردند، چهارمین روز متوالی که آمار بیشتر از 40 هزار مورد بود.

پس از ماه ها کاهش آمار بستری در بخش مراقبت های ویژه، کارمندان حوزه سلامت فرانسه دوباره به وضعیت شدید بازگشته اند. در لوار، که به شدت تحت تأثیر ویروس قرار گرفته است، مقامات دولتی اعلام وضعیت ویژه برای کارمندان بهداشت و درمان کردند.

یکی از مقامات بهداشت به خبرگزاری فرانسه گفت: «وضعیت به طور قطع نگران کننده است و در بیمارستان ها وضعیت بسیار پرتنش است، اما ما آن را تحت کنترل داریم».

هفته گذشته دولت فرانسه منع رفت و آمد شبانه را به 38 منطقه دیگر و به پلینزی گسترش داد.

در لهستان، که با یکی از شدیدترین شیوع‌های بیماری در اروپا مبارزه می کند، رئیس جمهور آندری دودا پس از جلسه با فردی که آلوده شده بود، تست ویروس کرونایش را مثبت اعلام کرد.

در ایتالیا، که هنوز بالاترین میزان تلفات در قاره اروپا را دارد، نخست وزیر جوزپه کونته روز یکشنبه با دستور تعطیلی زودهنگام بارها و رستوران ها و تعطیلی کامل سالن های ورزشی، استخرها، تئاترها، سینماها و سالن های کنسرت، محدودیت ها را تشدید کرد.

در ماه آینده، کافه‌ها، بستنی فروشی ها، شیرینی فروشی ها و رستوران ها تعطیلات آخر هفته مجاز به باز بودن هستند، اما در ساعت 6 بعد ازظهر باید تعطیل شوند. دولت همچنین اکیداً توصیه کرده است که کارفرمایان میزان دورکاری و کار از راه دور را افزایش دهند و شهروندان تا حد امکان از ترک محل زندگی خود خودداری کنند.

محدودیت های جدید در اوایل ماه جاری آغاز شد، پس از آنکه ایتالیا بیش از 2000 مورد روزانه را ثبت کرد. این رکورد در روز شنبه با 19640 مورد جدید ثبت شد.

آقای کونته گفت، ایتالیایی ها باید فداکاری های کوچکی مانند خوردن شام در خانه و نه در خارج خانه و عدم رفتن به تئاترها یا کنسرت ها را انجام دهند. وی گفت: «اگر اینگونه رفتار نکنیم، قادر نخواهیم بود بیماری را تحت کنترل درآوریم و همه گیری را مدیریت کنیم. این اقدامات ضروری است و امیدوارم که کافی باشد.»

دکتر امیر صدری امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.