پنجشنبه، 11 آذر 1400

رعایت فاصله گذاری اجتماعی جدی گرفته شود

  • 19 مهر 1399
  • 10:32
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 1142 بازدید
  • Article Rating
رعایت فاصله گذاری اجتماعی جدی گرفته شود
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در وضعیت قرمز کرونایی گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی هنوز از سوی بسیاری از مردم جدی گرفته نشده است.

دکتر عباس آقازاده مسرور رئیس مجمع عمومی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی سازمان با بیان اینکه رفتارهای اجتماعی نادرست باعث افزایش مبتلایان به کرونا و مراجعان به بخش‌های ویژه می‌شود، اظهار کرد: به جای اینکه سوله‌ها و ورزشگاه‌ها را به تخت‌های بیمارستانی تجهیز کرد باید در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی اقدامات موثر انجام داد.

 

وی افزود: باید در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی اقدامات اساسی انجام داد اما تاکنون این امر چندان جدی گرفته نشده است.

 

وی ادامه داد: کرونا یک بیماری تنفسی است و از طریق ارتباطات افراد با یکدیگر منتقل می‌شود، طبیعتا با قطع ارتباطات ؛ زنجیره انتقال ویروس نیز شکسته می‌شود.

 

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه رفتارهای اجتماعی باعث افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و مراجعان به بخش‌های ویژه می‌شود، گفت: به جای اینکه این سوله‌ها و ورزشگاه‌ها را به تخت‌های بیمارستانی تجهیز کرده و مردم را به سمت سوله‌های بحران و هدایت بیمارستان‌های صحرایی سوق داد، باید در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی اقدامات موثر انجام شود.

 

آقازاده تصریح کرد: این روزها تاکید بر اجرای صحیح فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت عمومی است؛ همچنین تعطیلی بسیاری از ادارات، آرایشگاه‌ها، کافه‌ها و سایر اماکنی که در وضعیت کنونی باز بودنشان ضروری نیست؛ الزامی شده است.

 

 وی درباره استفاده از ظرفیت سوله‌های بحران و دیگر مراکز پیش بینی شده برای درمان بیماران کرونایی گفت: سوله‌ها، ورزشگاه‌ها و ... را می‌توان به عنوان نقاهتگاه استفاده کرد، چون در این اماکن نمی‌توان ICU دایر کرد.

 

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی افزود: باید به فکر مراکز جایگزین در بخش درمان و نقاهتگاه‌ها باشیم؛ اما درباره فعالیت بسیاری از پیشه‌ها باید اقدامات اساسی انجام شود.

 

آقازاده خاطرنشان کرد: باید ستاد ملی مبارزه با کرونا دستور بستن راه‌های منتهی به شمال کشور را صادر کند تا حلقه ادامه و گسترش ویروس کرونا قطع شودو  تا این اتفاق رخ ندهد؛ مابقی حرف‌ها بی‌پایه است. این اقدام از ساختن و تجهیز سوله با ارزش‌تر است.

انتهای پیام

برچسب ها : مجمع عمومی
زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.