یکشنبه، 26 دی 1400

جامعه پزشکی به عهد خود وفا کرد

جامعه پزشکی به عهد خود وفا کرد
رئیس شورای عالی نظام پزشکی با بیان این که بیش از 200 شهید در ایام کرونا از کادردرمان داشتیم؛ گفت: جامعه پزشکی به عهدی که با خدای خود بسته بود؛ وفا کرد و شاهد حماسه ها در این دوران بودیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در مراسم روایت طبیبانه فتح که عصر امروز در موزه دفاع مقدس برگزار شد دکتر مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه خاطرات زیادی از دوران انقلاب و جنگ تحمیلی و مقاطع سرنوشت ساز کشور مانند پاندمی کرونا در این زمان داریم، بیان کرد: شاهد حماسه ها و تراژدی های زیادی بوده و هستیم.

وی با اشاره به این که تخصص بنده به گونه ای نبود که در جبهه جراحی انجام دهم افزود: فداکاری های عجیبی در دوران دفاع مقدس می دیدیم و شاهد حماسه های زیادی بودیم .من آخرین روز خدمت را در پادگان آموزشی ارتش در قصر فیروزه می گذراندم و عازم محل ماموریت در پایگاه ششم شکاری بوشهر بودم که جنگ آغاز شد. من در پایگاه  شاهد فداکاری های عجیبی از خلبانان جان بر کف نیروی هوائی ارتش بودم. در آن دوران توطئه و تقسیم کاری برای سرکوب انقلاب و از بین بردن کشورمان انجام گرفته بود و علاوه بر متجاوزان عراقی کشورهائی از شرق و غرب مانند آمریکا، شوروی، فرانسه و آلمان و دولت های مرتجع و وابسته عربی در آن دخالت داشتند. حتما" به یاد دارید که واین برگر وزیر جنگ وحشی وقت آمریکا بر عرشه ناو هواپیمابر آن کشور در خلیج فارس گفته بود که "باید ریشه های این ملت را خشک کنیم!". و اگر آن حماسه ها و شهادت های 8 ساله و مظلومانه فرزندان این ملت نبود و ابهت آن پاکبازی ها و رشادت ها در دل دشمن نیافتاده بود، چندباره ایران را به سرنوشت عراق یا افغانستان!، سوریه و یا لیبی دچار می کردند.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی  آثار بجا مانده از فرهنگ ایثار و فداکاری در دوران دفاع مقدس را موجب تداوم انقلاب و حیات نظام علیرغم همه تهدیدهای خارجی و ناکارآمدی ها و نارسائی های داخلی تا این زمان دانست و ادامه داد: ملت ما و فرزندانش در نیروهای نظامی و کادرهای مختلف پزشکی توانستند از شرف و ناموس این ملت دفاع کنند و اگر ایران هنوز سرپا ایستاده به دلیل آگاهی، اتحاد و فرهنگ عمیقی است که مردم دارند.

دکتر معین با بیان این که تا کنون در حدود ۲۰۰ شهید مدافع سلامت از پزشکان و پرستاران و کادر های درمانی به علت کرونا داشته ایم ،تصریح کرد: جامعه بزرگ پزشکی ایران به عهد و پیمانی که با خدای خود بسته است با اعتقاد و ایمان راسخ و با ازخودگذشتگی و ایثار برای دفاع از سلامت رزمندگان در جبهه های جنگ تحمیلی و نیز در بحران کرونا وفای عهد نموده و قربانیان زیادی را تقدیم کرده است.

وی گفت: "مقام عیش میسر نمی شود بی رنج / بلی، به حکم بلا بسته اند عهد الست" پزشک و پرستار و جامعه پزشکی بیش از چهار هزار شهید در دفاع مقدس ۸ ساله داشت و اکنون هم علیرغم انتقاد به نوع نگاه غیر علمی، سیاست های متناقض و ضعف مدیریت بحران در کشور، همچون گذشته در صف اول دفاع از سلامت مردم در همه گیری کرونا ایستاده است. آنان مصداق راستینی از آیه شریفه سوره احزاب هستند که: "من المومنین رجال صدقوا ما عاهدو الله علیه، فمنهم من قضی نحبه، و منهم من ینتظر، و ما بدلوا تبدیلا".

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.