پنجشنبه، 20 مرداد 1401

تهران؛ چهارراه تبادل کرونا در کشور

تهران؛ چهارراه تبادل کرونا در کشور

معاون کل وزارت بهداشت با هشدار نسبت به شیوع موج سوم کرونا در کشور گفت: تهران به چهار راه تبادل بیماری کرونا در کشور تبدیل شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی ، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه متاسفانه شرایط خوبی در کشور نداریم، اظهار کرد: این هفته و هفته گذشته بیماری با شیب بسیار شدیدی افزایش یافته، میزان موارد بستری در تهران دوبرابر شده و در کل کشور هم نیز موارد بیماری رو به افزایش است.

وی ادامه داد: ما و کشورهای دیگر درگیر امواج طوفانی هستیم، بیماری بدون هیچ شوخی و تسامحی منتظر غفلت های ماست، فرقی نمی‌کند تجمع به چه صورتی باشد تجمع مترادف با افزایش بیماری است و لذا جامعه ای هوشمند است که تجمعات غیر ضروری را به صفر برساند.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: رفتن به مدرسه، دانشگاه و سر کار ضروری است و با مدیریت می‌توان این امور را برگزار کرد اما هرگونه تجمعی که غیر ضروری است موجب انتقال بیماری می شود.

حریرچی با بیان اینکه تهران به چهارراه تبادل بیماری کرونا در کشور تبدیل شده است، اظهار کرد: کشورهای مختلف محدودیت‌های سفت و سختی را در نظر گرفته اند ، در انگلیس تجمع ۶ نفر جرم است.

وی خاطرنشان کرد: در تاسوعا و عاشورا برخی از مردم بساطشان را جمع کردند و به شمال رفتند، لذا ممکن است تصمیمات سختی گرفته شود، کشورهایی همچون فرانسه و انگلیس تصمیمات سختی را اعمال کردند، در استرالیا شبه حکومت نظامی اعمال شد. هنر در این است که با کمترین محدودیت بتوانیم با بیماری مقابله کنیم اما اگر مردم رعایت نکنند مهم‌تر از بیمارستان ، درمان و حتی اقدامات تشخیصی آن چیزی که بیماری کرونا را کنترل می کند سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی است.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اینکه رعایت نکردن موارد بهداشتی منجر به افزایش بی رویه ابتلا به کرونا خواهد شد بیان کرد: کاهش میزان مرگ و میر در بیمارستان ها نشان می دهد کادر درمان عملکرد خوبی دارند اما افزایش میزان مراجعات به بیمارستان ها گویای افزایش شیوع کرونا و رسیدن به موج سوم کرونا است.

وی با بیان اینکه پاساژها یکی از مکان هایی است که در آن موارد مقابله با کرونا کمتر رعایت می شود، تصریح کرد: تهران پایتخت کشور است و از لحاظ باسوادی بالاترین است چون اکثر دانشگاه ها و وزارتخانه ها در تهران قرار دارد اما از لحاظ  رعایت یکی از ضعیف ترین نقاط کشور در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه جوان ها نیاز به تزریق واکسن ندارند، گفت: درصدی از مردم که موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند می توانند موجب افزایش شیوع کرونا شوند اما استفاده بیش از ۸۰ درصد ی از ماسک، تاثیر معنی داری بر میزان ابتلا خواهد داشت.

حریرچی با اشاره به اینکه میزان ابتلا در آذربایجان شرقی از متوسط کشوری بالاتر است، اظهار کرد: زنجانی ها با توجه به میزان بالای تجمع اما با لغو مراسم محرم در حسینیه ها و تکایا توانستند میزان ابتلا را کاهش

وی با بیان اینکه برخی از مردم اعتقادی به استفاده از ماسک ندارند، گفت: مثل اینکه ما در مورد معاد و نبوت صحبت می‌کنیم که این گونه می گویند، این ویروس هوشمند نیست، از کم هوشی برخی از افراد و برخی از جوامع استفاده می‌کند و پخش می‌شود و نحوه انتشار آن بر اساس اصول جبر است.

حریرچی با اشاره به اینکه متاسفانه تاوان آن را پرسنل بهداشت و درمان پس می‌دهند افزود: هنوز کل دنیا درباره ویروس کرونا، نادان است.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.