یکشنبه، 3 بهمن 1400

هند در حال تبدیل به کانون جدید شیوع کرونا در جهان

  • 12 شهریور 1399
  • 08:04
  • جهان
  • 0 دیدگاه
  • 501 بازدید
  • Article Rating
هند در حال تبدیل به کانون جدید شیوع کرونا در جهان

هند به سرعت در حال تبدیل شدن به کانون جدید شیوع کرونا در جهان است و رکورد بیشترین افزایش یک روزه موارد ابتلا را به خود اختصاص داده است.

کارشناسان پیش بینی می‌کنند هند که بیشترین سرعت گسترش شیوع کرونا در جهان را اکنون از آن خود کرده، به زودی از برزیل و در نهایت ایالات متحده عبور کرده و به رتبه نخست کشورهای درگیر کرونا تبدیل شود.

روز دوشنبه ۷۸ هزار و ۵۱۲ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در هند ثبت شد که مجموع مبتلایان این کشور را به بیش از ۳.۶ میلیون نفر رساند.

روز یکشنبه نیز هند بالاترین افزایش روزانه در میان کشورهای درگیر کرونا را گزارش کرد. همچنین با گزارش ۹۷۱ مورد مرگ و میر، این کشور آسیایی با پشت سر گذاشتن مکزیک به سومین کشور در جدول بیشترین قربانیان کرونا در جهان تبدیل شد.

با تداوم روند فعلی، شیوع کرونا در هند حدود یک هفته دیگر برزیل و حدود دو ماه دیگر ایالات متحده آمریکا را پشت سر خواهد گذاشت.

برخلاف ایالات متحده و برزیل، رشد موارد ابتلا به کرونا در هند، هفت ماه پس از گزارش اولین مورد کروناویروس در تاریخ ۳۰ ژانویه همچنان در حال تسریع است. این بیماری پس از درگیر کردن شهرهای بزرگ هند، اکنون به منطقه بزرگ روستایی که در آن بخش بزرگی از ۱.۳ میلیارد نفر جمعیت هند زندگی می‌کنند، نفوذ کرده است.

مقامات بهداشتی هند می‌گویند که به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان و کشوری با سیستم بهداشت عمومی نسبتاً ضعیف، شیوع کرونا در هند اجتناب ناپذیر بوده است.

بنابر گزارش بلومبرگ، کروناویروس جدید از فیلیپین تا پرو، یک مشکل منحصر به فرد برای کشورهای فقیر به وجود می‌آورد: زاغه‌های پرجمعیتی که میلیون‌ها نفر از شهروندان این کشورها در آن‌ها زندگی می‌کنند، شرایط ایده آل برای انتشار ویروس را فراهم می‌کنند و در عین حال عدم ثبات اقتصادی آن‌ها به این معنی است که قرنطینه و تعطیلی لازم برای مهار این بیماری در این کشورها غیرقابل تحمل است.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.