ﺳﻪشنبه، 5 مهر 1401

تغییر چهره شهر در آستانه روز پزشک

  • 25 مرداد 1399
  • 11:17
  • پویش
  • 0 دیدگاه
  • Article Rating
تغییر چهره شهر در آستانه روز پزشک
ایثار و فداکاری پزشکان و پرستاران در دفاع از سلامت هموطنان جلوه‌ها و صحنه‌های زیبایی را در قالب ایثار اجتماعی و در امتداد ایثار شهیدان در جامعه رقم زد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ؛ در ایران اول شهریور ماه، هم‌زمان با زادروز بوعلی سینا، به پاس تألیفات و خدمات وی به علوم پزشکی و فعالیتش در این رشته و همچنین تجلیل از پزشکان، روز پزشک نام‌گذاری شده‌است. امسال روز پزشک حال و هوای متفاوتی با سال های گذشته دارد.  تلاش شبانه روزی پزشکان با شروع پاندمی کرونا بر هیچ کس پوشیده نیست.در واقع ایثار این گروه فداکار بار دیگر خاطرات ایثار و جانفشانی شهیدان را در اذهان و افکار جامعه زنده کرد و اثربخشی و ثمربخشی این روز و صاحبان این روز را بر بافت و ساختار پنهان و نهان جامعه آشکار ساخت.

ایثار، انفاق و بذل مال و جان برای همنوعان بدون هیچ چشم داشت و انتظار جبران از دیگران از مفاهیم مشترک جهان شمولی است که در همه جوامع، مکاتب و در بین همه انسان‌ها دارای ارزش، حرمت و شرافت خاص و بارزی است.فداکاری جامعه پزشکی جلوه‌های زیبایی در امتداد ایثار شهیدان هشت سال دفاع مقدس است. در آستانه نزدیک شدن به روز پزشک چهره شهر نیز عوض شده و رنگ و بوی خاصی گرفته است. نصب بنرهای قدردانی در اقصی نقاط پایتخت نشان از توجه مردم به ایثارگری جامعه پزشکی در شرایط بحرانی کرونا دارد.

برچسب ها : پویش همدلی
زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.