شنبه، 9 بهمن 1400

طرح آزمایشی ترافیک در تهران از امروز اجرایی می شود

  • 17 خرداد 1399
  • 07:31
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • 535 بازدید
  • Article Rating
طرح آزمایشی ترافیک در تهران از امروز اجرایی می شود

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران از اجرای آزمایشی طرح ترافیک در تهران از شنبه ۱۷ خرداد خبر داد و گفت: این طرح به صورت آزمایشی اجرا و تحلیل خواهد شد و در صورت ایجاد تغییرات شگرف در زمینه گسترش بار این بیماری، با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد بازنگری آن تصمیمات جدید اتخاذ می شود.

 

به گزارش روز جمعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی با تأکید بر این که سفرهای بین استانی به صورت جدی می تواند خطرآفرین باشد، گفت: قطعاً مسافرت های غیرضروری روند کنترل بار بیماری کرونا را تحت الشعاع قرار خواهد داد.
وی با اشاره به وضع همه گیری کرونا در تهران اظهار کرد: استمرار این که بیماری کووید ۱۹ هنوز در پیک اول یا در مرحله شکل گیری پیک دوم قرار دارد، مستلزم بررسی همه گیر شناسی و فرصت مناسب برای تحلیل است.
زالی با تأکید بر این که آمار بار مراجعان مبتلا به کرونا در تهران رو به افزایش است، خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعتی که گذشت، میزان مراجعان سرپایی در حوزه درمان بالغ بر ۷.۹ دهم درصد رشد داشته است. همچنین افزایش ۱۰.۱ دهم درصدی مراجعان به حوزه بهداشت و درمان در مقایسه با روزهای گذشته نشان از افزایش بار بیماری کرونا دارد.
فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران با بیان این که سفر یکی از عوامل اصلی ابتلابه ویروس کووید ۱۹ است ، گفت: بررسی مبتلایان جدید نشان می دهد که ۶۰ درصد این افراد در ۱۰ روز گذشته سابقه سفربه دیگر استانها را داشته اند.
زالی خاطرنشان کرد: قطعاً موج جدیدی از کرونا که در تهران شکل می گیرد مربوط به سفرهای غیرضروری است.
وی با تأکید بر این که سفرهای بین استانی به صورت جدی می تواند خطرآفرین باشد، گفت: قطعاً مسافرت های غیرضروری روند کنترل بار بیماری کرونا را تحت الشعاع قرار خواهد داد.
فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، استفاده از ماسک را در ترددها خصوصاً برای افرادی که از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می کنند ضروری برشمرد و توضیح داد: عدم استفاده حتی تعداد کمی از شهروندان از ماسک، می تواند به میزان قابل توجهی بار بیماری کرونا را افزایش دهد.

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.