ﺳﻪشنبه، 5 مهر 1401

نیاز به تولید روزانه 10 میلیون ماسک داریم

  • 18 فروردین 1399
  • 08:30
  • سلامت
  • 0 دیدگاه
  • Article Rating
نیاز به تولید روزانه 10 میلیون ماسک داریم

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به کمبودهای اقلام بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: علی‌رغم همه تلاش‌ها برای تولید ماسک و اقلام بهداشتی، حجم تولیدات کفاف تمامی نیازها و انتظارات مردم را نمی‌دهد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از خانه ملت ؛ محمد حسین قربانی با اشاره به کمبودهای اقلام بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا بیان کرد: علی‌رغم همه تلاش‌ها برای تولید ماسک و اقلام بهداشتی، حجم تولیدات کفاف تمامی نیازها و انتظارات مردم را نمی‌دهد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با بیان اینکه کمبودهای اقلام بهداشتی در مراکز درمانی تا حد زیادی برطرف شده است، افزود: تولیدات ماسک و اقلام ضروری را در درجه اول به سمت مراکز درمانی دولتی سوق دادیم، بنابراین در حال حاضر تا حد زیادی کمبودهای این حوزه‌ها را بر طرف شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه امکان برطرف کردن تمامی نیازهای مردم به اقلام بهداشتی وجود ندارد، اظهار کرد: هیچ کشوری در جهان نتوانست به صورت کامل کمبودهای ماسک و اقلام بهداشتی را در شرایط بحرانی شیوع کرونا بر طرف کند.

وی ادامه داد: مردم باید مصرف ماسک خود را مدیریت کرده و در شرایط ضروری از ماسک‌های خانگی و پارچه‌ای قابل شستشو استفاده کنند. از طرفی برای تردد در محیط‌های باز و خلوت نیازی به استفاده از ماسک نیست و اگر هم استفاده می‌کنند حتما نباید ماسک N95 باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بر طرف کردن تمامی نیازهای مردم به تولید روزانه 10 میلیون ماسک نیاز دارد، اظهار کرد: امکان تولید این حجم از ماسک وجود ندارد و مردم هم باید این موضوع را بپذیرند. تمامی کشورهای دنیا نیز با چنینی شرایطی مواجه هستند. امیدوارم با تلاش شبانه‌روزی نیروهای خدمتگزار کشور و همکاری مردم هر چه سریع‌تر شاهد خروج از این بحران باشیم./

پایان پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.