ﺳﻪشنبه، 5 مهر 1401

آموزش پزشکی در کشور باید جامعه محور شود

آموزش پزشکی در کشور باید جامعه محور شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آموزش پزشکی در کشور با هدف ارتقای سلامت شهروندان باید جامعه محور شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و به نقل از ایرنا؛ سعید نمکی روز سه شنبه در آئین آغاز اجرای طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" به طور آزمایشی (پایلوت) در سه شهر کشور (محمدیه قزوین، کاشان و سمنان) که در جریان سفر به استان قزوین برگزار شد،افزود:  این طرح سرفصل جدیدی در نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی کشور و جامعه محور شدن آموزش پزشکی در ایران است که امیدواریم با جلب مشارکت مردم در راستای اجتماعی کردن نظام ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گام‌های بلندی بردارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: با جامعه محور شدن آموزش پزشکی، شهروندان سالم تری خواهیم داشت و هزینه های درمانی نیز کاهش پیدا خواهند کرد.

این طرح در راستای ارتقای سلامت و پیشگیری، مراقبت از عوامل خطر و بیماری‌ها و بازتوانی و توانبخشی در گروه بیماران حاد و مزمن و به منظور عملیاتی کردن مراقبت در نظام ارایه خدمات در قالب سطح بندی اجرا می‌شود.

طرح یاد شده در نخستین سال اجرای خود به طور آزمایشی در شهرهای محمدیه از توابع استان قزوین، کاشان از توابع استان اصفهان و سمنان اجرا می‌شود.

نحوه اجرای این طرح به این گونه است که از هر خانوار یک نفر به نمایندگی انتخاب و در سه بعد پیشگیری، درمان و کمک های اولیه به وی آموزش داده می‌شود.

در قالب‌ طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در محمدیه قزوین، ۲۲۴ رابط سلامت دانشگاه علوم پزشکی قزوین به چهار هزار و ۶۱۱ سفیر سلامت که همان اعضای خانوارهای این شهر هستند آموزش خواهند داد.

سایت منبع

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

محمودرضا عارفیان چهارشنبه, 06 آذر,1398 12:08
با سلام بسیار طرح جالب واساسی واصولی وریشه ای هست ما برای فرهنگ سازی باید روی تک تک افراد خانواده کار کنیم وآن موقع هست که یک جامعه سالم خواهیم داشت .