چهارشنبه، 13 مهر 1401

استفاده از سهمیه اعضای هیأت علمی تخلف است

استفاده از سهمیه اعضای هیأت علمی تخلف است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: طی روزهای اخیر خبرهای متعددی به گوش ما رسیده است که برخی با استفاده از سهمیه اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد وارد رشته‌ پزشکی شده‌اند که این موضوع کاملا تخلف است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی ،همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در  گفت‌‌وگو با "فارس"، در واکنش به تغییر رشته تعدادی از فرزندان هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی از رشته دامپزشکی به پزشکی گفت: استفاده از هر نوع سهمیه‌ای باید براساس منطق و قانون باشد.

وی افزود: متاسفانه طی روزهای اخیر خبرهای متعددی به گوش ما رسیده است که برخی با استفاده از سهمیه اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد وارد رشته‌ پزشکی شده‌اند که این موضوع کاملا تخلف است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برخی اعمال‌نظرها برای تغییر رشته‌های لوکس، سپردن صندلی‌های دانشگاه‌ها به برخی افراد بدون گذراندن کنکور و همچنین  فروش سوالات آزمون‌ها، شائبه‌هایی را در اذهان عمومی ایجاد کرده است و این تفکر در افراد صورت می‌گیرد که نظام آموزشی ما مسیر غلطی را طی می‌کند.

هاشمی با بیان در حوزه سهمیه‌ها باید بررسی جامع صورت گیرد گفت: سهمیه‌ها مانند سهمیه شهدا و ایثارگران از قانون خاص برخوردار بوده و باید اعمال شود اما متاسفانه برخی از سهمیه‌ها بدون هیچگونه و قانون و مقرراتی اعمال می‌شود که در این زمینه باید وزارت بهداشت و نهادهای قانون‌گذار ورود کنند.

وی با بیان اینکه طی روزهای اخیر اخباری در زمینه فروش سوالات برخی از آزمون‌ها نیز مطرح شده است گفت: در این راستا کمیسیون بهداشت طی جلسه‌ای تخلفات را بررسی خواهد کرد.

هاشمی با بیان اینکه هیأت علمی بودن افراد نمی‌تواند مزیتی برای فرزندان آن‌ها ایجاد کند گفت: طی دوره‌های گذشته نیز برخی مقررات وجود داشت که فرزندان اعضای هیات علمی که از رتبه‌های مناسبی برخوردار بودند و در شهرهای دورتر مشغول تحصیل بودند با استفاده از سهمیه هیات علمی به دانشگاه محل سکونت خانواده انتقال می‌یافتند که در همان زمان نیز بسیاری از دانشجویان و نمایندگان مخالف اجرای این قانون بودند.

وی در پایان گفت: اما موارد اخیر گزارش شده درخصوص پذیرش دانشجویان بدون کنکور و یا استفاده از سهمیه هیات علمی با اصول اخلاقی و قانونی سازگار نیست.

سایت منبع

انتهای پیام

زهرا رحیمی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.