یکشنبه، 3 بهمن 1400

تصمیمات سلیقه ای آفت نظام سلامت است

  • 17 فروردین 1396
  • 12:17
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 392 بازدید
  • Article Rating
تصمیمات سلیقه ای آفت نظام سلامت است
دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که تصمیمات خلق الساعه و سلیقه ای آفت نظام سلامت است، گفت : استقرار پزشک خانواده مبتنی بر نظام ارجاع یک تکلیف قانونی و اجتماعی است.

دکتر محسن مصلحی دبیرشورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفت و گو با خبرنگار نظام پزشکی  با اشاره به این که هیچ عذری مانند فقدان بستر لازم برای پشت گوش انداختن اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع به عنوان یک تکلیف قانونی و اجتماعی پذیرفته نیست ، بیان داشت : آسیب شناسی و جلوگیری از تصمیم سازیها و تصمیم گیریهای کلان بدون پشتوانه متقن، از اوجب واجبات است، چرا که در دهه های گذشته و در بسیاری از حوزه ها همواره شاهد خسارات فراوان ناشی از تصمیمات خلق الساعه و سلیقه ای بوده ایم و هیچ تضمینی هم نیست که در آینده شاهد تکرار این رویه ها توسط هر دولتی و با هر گرایشی نباشیم.

وی با بیان این که همه ما وظیفه داریم با تمامی توان متولیان حوزه سلامت را در اصلاح وضعیت موجود یاری نمائیم؛ افزود:  مردم، سازمانهای بیمه گر، نظام پزشکی های کل کشور، انجمن های علمی و بالاخص قاطبه جامعه پزشکی که در ازای تزریق پول به معدودی از آنان، در این سالها آماج انواع تهمت ها و کم لطفی ها قرار گرفتند ؛نه فقط بعنوان یک ضرورت بلکه چاره ای جز این ندارند که دولت را در اصلاح اشتباهات خود توام  با تدبیر و بدون شتاب زدگی مجدد ، همراهی کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول ادامه داد : چند صباحی از اجرای انفجاری این طرح نگذشته بود که شورای عالی نظام پزشکی، برخی از انجمن های علمی، تعدای از نمایندگان مجلس و دیگر صاحبنظران بر فقدان مبانی کارشناسی در این طرح و شکست حتمی آن در آینده نزدیک تأکید داشتند.

دبیر شورای عالی نظام پزشکی اضافه کرد :  بسیاری از آنان عدم پیش بینی اعتبارات کافی و نظارت صحیح بر هزینه کرد علمی و منطقی اعتبارات موجود و نیز عدم توجه به مدیریت نادرست حوزه سلامت را از جمله مشکلات عمده این طرح برشمردند.

مصلحی با عنوان این که قریب به سه سال از اجرای طرح تحول می گذرد، تصریح کرد: اکنون چیزی از حلاوت ابتدایی آن باقی نمانده و صرفاً حمایت های متعصبانه و فرافکنی های تکراری و نخ نما، دیالوگ حاکم بر فضای ارتباطی موجود گشته است.

انتهای پیام / ر

(استفاده از خبر با ذکر منبع بلامانع است)

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.