جمعه، 1 بهمن 1400

امداد رسانی جامعه پزشکی به سیل زدگان استان گلستان

  • 07 فروردین 1398
  • 21:12
  • سازمان
  • 0 دیدگاه
  • 1114 بازدید
  • Article Rating
امداد رسانی جامعه پزشکی به سیل زدگان استان گلستان
سازمان نظام پزشکی گرگان با همکاری انجمن پزشکان عمومی، انجمن داروسازان و معاونت دارو و درمان دانشگاه علوم پزشکی گرگان با تشکیل ستاد بحران به سیل زدگان این استان امداد رسانی می کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر محمد مهدی مطهری رئیس نظام پزشکی گرگان و رئیس شورای هماهنگی استان گلستان با بیان این که همزمان با شروع سیل در این استان ستاد بحران پزشکی از سوی بخش خصوصی در محل ساختمان سازمان نظام پزشکی گرگان تشکیل و به امداد رسانی های درمانی و غیردرمانی به سیل زدگان پرداخته است، بیان کرد: با وقوع سیل در استان گلستان از همان ساعات اولیه با تلاش همکاران و با هماهنگی انجمن پزشکان عمومی گرگان، انجمن داروسازان این استان در کنار معاونت بهداشتی و معاونت دارو و درمان دانشگاه علوم پزشکی گرگان درحد توان خدمات درمانی مورد نیاز هموطنان سیل زده را تحت پوشش قرار دادیم.

وی افزود: وقوع سیل، بیماری های پوستی و عفونی را برای مردم سیل زده به همراه دارد که خوشبختانه با امداد رسانی جامعه پزشکی در حال کنترل این بیماری ها و اقدامات درمانی لازم برای مردم سیل زده هستیم.

وی ادامه داد: شیفت بندی برای کمک رسانی به هموطنان سیل زده به صورت پزشک عمومی، داخلی، اطفال، زنان و زایمان و پوست و سایر رشته ها برنامه ریزی شده که با توجه به تعطیلات نورزی در روزهای اولیه و کمتر فعال بودن بخش دولتی توانستیم به طور شبانه روزی و در یک کار سنگین و فشرده به ارایه خدمت به مردم منطقه بپردازیم.

رئیس نظام پزشکی گرگان به کمک های غیرنقدی جامعه پزشکی برای امداد رسانی به مردم سیل زده در مناطق گنبد، گمیشان و آق قلا که بیشترین میزان آب گرفتگی را داشته اند اشاره کرد و گفت: همکاران امداد رسانی های لازم را در این منطقه انجام داده و  در منطقه گمیشان همکاران پزشک برای استقرار در بیمارستان و امداد رسانی به مردم از قایق استفاده می کنند که باید گفت همواره جامعه پزشکی برای خدمت به مردم خطرات را به جان خریده است.

عضو شورایعالی سازمان نظام پزشکی با بیان این که تا کنون 14 کمپ برای امداد رسانی به سیل زدگان استان گلستان تشکیل شده است ، خاطرنشان کرد: در مناطق روستایی با کمک پزشکان ترکمن که آشنایی کافی با منطقه دارند درحال نیاز سنجی های لازم هستیم و از طریق میلیون ها تومان کمک نقدی جامعه پزشکی که برای مردم سیل زده جمع آوری شده، مایحتاج اولیه و مورد نیاز را خریداری و به دست نیازمندان رسانده ایم.

وی با اشاره به این که منطقه آق قلا همچنان با آب گرفتگی و سیل درگیر است ، اظهار کرد: کمپ های امداد رسانی همچنان پابرجا بوده و جامعه پزشکی نیز در کنار سایر ارگانها تا هر زمان که نیاز باشد خدمات درمانی و غیردرمانی خود را به مردم سیل زده ارائه خواهد داد.

رئیس شورای هماهنگی استان گلستان در پایان ضمن تشکر از اعضای جامعه پزشکی این استان گفتند: اگر چه تک تک اعضای کادر پزشکی زحمات زیادی را در چند روز گذشته متقبل شده اند اما جا دارد از دکتر الهه شربتی، دکتر فرانگیز سپهر، دکتر حجت سیدنژاد و دکتر سلطانی به طور ویژه تقدیر و تشکر نمایم.

شایان ذکر است طی چند روز گذشته و وقوع سیل در سایر استانها از طریق ستاد حوادث غیرمترقبه سازمان نظام پزشکی 231 نفر از همکارانی که اعلام آمادگی نموده بودند نیز به سازمان امداد و نجات هلال احمر معرفی شده اند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.