سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 22 خرداد 1403

نشست مشترک سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور


🟢 دکتر محمد رئیس‌زاده، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور، در دیدار با  محمدهادی سبحانیان، رئیس سازمان مالیاتی ضمن تشکر از همکاری های سازمان امور مالیاتی با جامعه پزشکی، درخواست‌‌های جامعه پزشکی نسبت به رعایت عدالت در پرداخت مالیات به عنوان یکی از مودیان مالیات  را مطرح کرد.
  🟢  وی با تاکید بر اهمیت جلوگیری از هجمه‌های رسانه‌ایی علیه جامعه پزشکی در حوزه پرداخت مالیات افزود: بنابر اذعان روسای فعلی و سابق سازمان امور مالیاتی جامعه پزشکی یکی از بهترین مودیان پرداخت‌کننده مالیاتی است اما باید توجه داشت با توجه به دستوری بودن تعرفه‌های پزشکی، در این تعرفه‌ها به نوعی مالیات نهفته است.
🟢  گفتنی است در این دیدار که  دکتر رییس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور به همراه معاون فنی نظارت، مدیرکل اقتصاد سلامت و مشاور حقوقی این سازمان مهمان رییس مدیران اصلی و معاونین حوزه مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور بودند، مواردی از جمله موضوع تصحیح ضرایب مالیاتی، مالیات پزشکان عمومی فعال در برخی حوزه ها، مالیات مربوط به آزمایشگاه‌ها، مراکز تصویربرداری، فیزیوتراپیست‌ها، ارتوزیست، پروتزیست ها و کلیه کسانی که پروانه کار دریافت می‌کنند مورد بررسی قرار گرفت.
🟢 همچنین مقرر شد با استقرار مشاورین زبده سازمان امور مالیاتی در سازمان نظام پزشکی و راهنمایی‌های موردنیاز به جامعه پزشکی، موضوع ماده238 قانون مالیاتی پیگیری گردد تا قبل از رسیدن اختلافات مالیاتی به هیئت‌های رفع اختلاف، این موضوعات بین دوسازمان حل و فصل شود.
🟢 محمدهادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این دیدار ضمن تشکر از جامعه پزشکی گفت: جامعه پزشکی درکشور جایگاه ویژه‌ای دارد.
🟢 وی  از آمادگی این سازمان برای قراردادن تمامی گروه‌های جامعه پزشکی در ذیل تبصره ماده 100 مالیاتی خبرداد و گفت: جامعه پزشکی گروه مرجع اجتماعی است و مشوق های مالیاتی می تواند به عنوان یکی از رفتارهای انگیزشی و از آخرین عوامل پیشگیری‌کننده از مهاجرت پزشکان و کادر درمان به کار رود.

پایان خبر/

روتیتر