سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 13 اردیبهشت 1400

تزریق دوز دوم واکسیناسیون اعضای بالای 50 سال نظام پزشکی از اول هفته آینده

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دکتر علی تاجرنیا صبح امروز در حاشیه ستاد واکسیناسیون که به ریاست او برگزار شده بود اعلام کرد، واکسیناسیون دوز دوم اعضای نظام پزشکی بالای 50 سال که از واکسن اسپوتنیک استفاده کرده اند از شنبه 18 اردیبهشت آغاز می شود.

تاجرنیا ادامه داد از تمام این عزیزان می خواهم از فردا سایت و رسانه های  سازمان را رصد کنند. اطلاعیه مربوط به ثبت نام و نوبت دهی این دور از واکسیناسیون به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

دکتر علی تاجرنیا افزود، این افراد به زودی پیامکی دریافت خواهند کرد که بهبرای دریافت دوز دوم اسپوتنیک چگونه اقدام نمایند. این مرحله همچون قبل تهران و شهرستان ها بصورت مجزا خواهد بود. 

عزیزانی که در تهران موفق به زدن دوز واکسن اسپوتنیک شده اند، وارد سامانه ای خواهند شد که به انتخاب خودشان ظرف سه روز مجاز به دریافت نوبت و مراجعه به بیمارستان مورد نظر خواهند بود. همچنین این عزیزان در همین سامانه به ثبت عوارض مرحله اول خود خود خواهند پرداخت تا از این طریق داده های واکسیناسیون کامل و نسبت و ارجاع به مراجع ذیربط اقدام شود. همچنین نظام پزشکی شهرستان ها هم همراستا با نظام پزشکی مرکز، نسبت به اعضای خود اطلاع رسانی خواهند کرد.

معاون توسعه منابع و مدیریت سازمان در پایان خاطرنشان کرد چون زمان تزریق دوز دوم اسپوتنیک حداقل 28 روز است از همه کسانی که واکسن دوز اول را زده اند می خواهیم برای خود شنبه، یکشنبه و دوشنبه هفته دیگر هیچ برنامه ای نگذارند چون امکان تمدید عملاً وجود ندارد و کادر اجرایی سازمان بلافاصله مجبور است مقدمات واکسیناسیون دوز دوم اعضای زیر 50 را برنامه ریزی و اجرا کند.

اطلاعات مربوط به این خبر تا فردا در رسانه های سازمان منتشر خواهد شد.

روتیتر