سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 16 مهر 1399

مردم به احترام کادر درمان سفر نروند

مسعود مردانی افزود: با توجه به تعطیلی اربعین و ایجاد برخی محدودیت ها برای کاهش تردد در سطح تهران، از مردم می خواهیم در خانه ها بمانند و مسافرت نروند.

وی اظهار داشت: اکنون وضعیت همه گیری کرونا بسیار نامطلوب است و مردم نباید از هر موقعیت و تعطیلی قصد سفر به ویژه به مناطق شمالی کشور را داشته باشند، ایجاد محدودیت ها از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در جهت کاهش بار شیوع کرونا است و همه افراد جامعه باید برای حفظ جان خود، دیگران و به احترام زحمات زیادی که این روزها کادر درمانی می کشند، باید در خانه بمانند و دستورالعمل های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

مردانی تصریح کرد: اکنون وضعیت بستری ها در بیمارستانها مطلوب نیست و دیگر امکان پذیرش وجود ندارد، از همه افراد می خواهیم به توصیه های مسوولان بهداشتی توجه اساسی کنند و کمتر به شهر رفت و آمد داشته باشند.

وی با بیان اینکه مسافرت های مکرر سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند، اظهار داشت: خواب ناکافی، استرس طولانی مدت، افسردگی، آلودگی صوتی و سر و صدا، درون ریزی احساسات و کمبود ویتامین از دیگر عواملی است که موجب ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود.

این متخصص بیماریهای عفونی خاطرنشان کرد: کسانی که به کرونا مبتلا می شوند پس از گذراندن دوره نقاهت از خستگی مداوم، کاهش قدرت تمرکز و دردهای مختلف در بدن شکایت دارند و پس از انجام سی تی اسکن هیچ علامتی از بیماری خاص در آنها مشاهده نمی شود و به سندرم خستگی مبتلا می شوند.

روتیتر