سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 10 شهریور 1399

بلغارستان واکسن کووید-۱۹ را رایگان عرضه خواهد کرد

بنا بر بیانیه صادر شده از سوی "کنستانتین آنجلوف"، وزیر بهداشت بلغارستان، این کشور قصد دارد واکسن "کووید-۱۹" را به صورت رایگان در اختیار شهروندان خود قرار دهد.

وی گفت: برای جمعه آتی یک "تله‌کنفرانس" (کنفرانس از راه دور) میان وزرای بهداشت اتحادیه اروپا برنامه‌ریزی شده تا طی آن هر گونه سوال، نگرانی یا مکانیسم برای تهیه واکسن کرونا روشن شود.

آنجلوف ادامه داد، پارلمان بلغارستان یک توافق‌نامه را به تصویب رسانده که به اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد از طرف همه کشورهای عضو، درباره واکسن مذاکره کنند.

زمانی‌ که این اتفاق رقم بخورد، واکسن به طور کامل برای شهروندان بلغاری ایمن خواهد بود. البته گفته شده فرآیند واکسیناسیون برای مردم اجباری نخواهد بود و این واکسن برای شهروندانی تزریق می‌شود که تمایل به دریافت آن را دارند.

دولت بلغارستان تعداد گروه‌های آسیب‌پذیر را که بیشتر در معرض خطرِ ابتلا هستند، محاسبه کرده است.

وزیر بهداشت این کشور ادامه داد: تعداد این افراد در سنین بالای ۶۵ سال، افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن و نیز کارمندان در پُست‌های کلیدی به بیش از دو میلیون نفر می‌رسد.

وی افزود، پس از گذراندن کلیه مراحل برای صدور تاییدیه، این واکسن در اختیار شهروندان بلغار قرار می‌گیرد.

آنجلوف اظهار کرد: من تاکید می‌کنم برای ما بسیار مهم است به شهروندان اطلاع دهیم آنچه که به بازار بلغارستان معرفی خواهد شد، هرگونه تستی را سپری کرده است.

به گزارش بالکانو، در حال حاضر هیچ واکسنی در بلغارستان وجود ندارد و هیچ واکسنی هم روی هیچ فرد بلغاری آزمایش نخواهد شد.

مترجم : ایسنا

انتهای پیام

روتیتر