سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 28 مرداد 1399

پیام تبریک انجمن ام اس ایران به مناسبت روز پزشک

انجمن ام اس ایران در پیامی روز پزشک را به جامعه پزشکی و کادر درمان ایران تبریک گغت. متن این پیام این گونه است:

به نام او که طبیب بالذات است

 

در فرهنگ ایرانی و اسلامی، واژگان طبیب، حکیم، پزشک و دکتر جایگاه ویژه‌ای داشته و دارند، از دیرباز تاکنون حکما و طبیبان جدا از اشتغال به حرفه طبابت، پیشگامان علمی و از معتمدین کلیه مردم بودند و چراغ‌های حرکت علمی جامعه را روشن می‌ساختند.

اهمیت جایگاه اجتماعی پزشکان تا بدان اندازه  است كه بیماران و دردمندان نه فقط برای جستجوی تسكین و درمان دردهای جسمانی خویش، بلكه در مقام مشاوره و هدایت جویی در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی خود به حكیم و طبیب متوسل می‌شدند و می‌شوند، چرا كه حكیم و طبیب در افق نگاه و قضاوت آنان شخصیتی مبـّرز و برخوردار از دانش فقهی و پزشكی و آراسته به فضائل والای اخلاقی بود و نماد برجسته و الگوی بارز چنین اندیشوران دلسوز وعالمان فرزانه در تاریخ پر فروغ این سرزمین، طبیب نامور و نابغه بزرگ ایرانی، شیخ الرئیس ابوعلی سینا بود كه سالروز تولدش، اول شهریور، را روز پزشک نامیده‌اند.

روز پزشک امسال اما متفاوت با هر سال است، پزشکان و کادر درمان در دوران سخت همه گیری کرونا در صف اول مقابله با دشمن نامرئی مردانه ایستادند و پا پس نگذاشتند تا سلامت مردم ایران در خطر نیافتد. این شجاعت و ایثار آنان به هزاران مبتلا و بیش از صد و شصت شهید مدافع سلامت انجامید که نامشان در تاریخ کشور به یادگار خواهد ماند.

انجمن ام اس ایران به نمایندگی از خانواده بزرگ مبتلایان به ام اس در ایران روز پزشک را به کلیه زنان و مردان فداکار و پرتلاش و خدوم که مامن و پناهگاه بیماران ام اس و نیز کلیه مردم ایران بوده و خواهند بود تبریک گفته و از شجاعت و مجاهدت آنان تقدیر و تشکر به عمل می‌آورد.

خانواده بزرگ مبتلایان به ام اس ایران ضمن عرض تسلیت و همدردی با خانواده‌های محترم شهدای مدافع سلامت، از پروردگار متعال علو درجات برای آن شهيدان پرافتخار و شکیبایی و صبر جمیل برای خانواده‌ها مسألت دارند.

 

انجمن ام اس ایران

روتیتر