سازمان نظام پزشکی

تاریخ: 07 اردیبهشت 1399

پیشنهاد افزایش تعرفه‌های پزشکی در انتظار تصمیم دولت

به گزارش اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی ؛ دکتر سیدسجاد رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، از ارائه پیشنهادات تعرفه‌ای پزشکی سال ۱۳۹۹ به هیات دولت خبر داد و گفت: پیشنهاد افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۳۹۹ به هیات دولت ارائه شده است که در صورت تایید، آن را ابلاغ و اعلام می‌کنیم. ما در حال حاضر پیشنهاد افزایش تعرفه‌ها را ارائه کرده‌ایم.

وی افزود: پیشنهاد معقولی در حوزه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۱۳۹۹ به دولت ارائه شده که در صورت تایید هیات دولت بلافاصله آن را ابلاغ می‌کنیم. امیدواریم به زودی در دولت مطرح شود.

رضوی با بیان اینکه همه موارد اعم از افزایش هزینه‌ها، نرخ تورم و... در پیشنهادات تعرفه‌ای‌مان لحاظ شده است، ادامه داد: بنابراین در پیشنهادات تعرفه‌ای برای سال ۱۳۹۹، هم تورم را محاسبه کرده و دیده‌ایم و هم توان مالی دولت و بیمه‌ها مورد توجه قرار گرفته است. از طرفی بحث افزایش هزینه‌های پزشکان و بیمارستان‌ها نیز دیده شده و برآیندی از افزایش تعرفه ارائه شده است. باید توجه کرد که افزایش یا اصلاح تعرفه‌ها همیشه ایده‌آل نیست، بلکه بر اساس توان و منابع و مصارف لحاظ می‌شود.

وی تاکید کرد: طبق ماده هشت قانون بیمه همگانی باید بر اساس منابع درباره تعرفه‌ها تصمیم‌گیری کنیم، نه فقط بر اساس مصارف. باید دید آیا منابع‌مان به اندازه مصارف هست یا خیر. بنابراین باید منابع و مصارف با یکدیگر تناسب داشته باشد.

رضوی همچنین گفت: در عین حال در پیشنهادات تعرفه‌ای ما تعرفه بخش خصوصی و دولتی به صورت جداگانه و متفاوت دیده شده است.

انتهای پیام

روتیتر